Koszula kontra t-shirt – męskie dylematy

Biały t-shirt

Każdy mężczyzna, któremu zależy na atrakcyjności, zastanawia się, w czym lepiej wygląda. Jednym z głównych męskich dylematów jest kwestia koszula czy T-shirt. Tutaj zdania są mocno podzielone. Wydaje się, że dzięki różnorodności i wielości stylów można znaleźć w tym kompromis. W końcu koszula nie zawsze musi być niewygodna, a T-shirt nudny.

Możliwości T-shirtów

Nic dziwnego, że koszulki tak licznie zdobywają męskie gusta. Są uniwersalne i bardzo wygodne. Szafka pełna koszulek nie musi być nudna. Dziś na rynku mamy dostęp do różnorodnych wariantów T-shirtów.  Na charakter koszulki silnie oddziałuje jej kolor, to on w dużej mierze oddaje nasze predyspozycje. Wystarczy zwrócić uwagę na to, że każdy ma swoją własną paletę odcieni, w której to dobrze się czuje. Wiadomo również, że inny kolor jest właściwy na boisko, a inny do restauracji. Zanim odnajdzie się swoją paletę, warto trochę poeksperymentować.

Kolor może znacząco zmienić charakter T-shirtu. Przykładowo, koszulki w przygaszonych odcieniach świetnie nadają się do marynarki. Dobrze wyglądają też w kompozycji z rozpinanym swetrem. Tak więc, wbrew pozorom T-shirt może być częścią stylu eleganckiego. Warto wyjść trochę poza już nieaktualne dziś konwencje.

Koszulki to też idealny element stroju luźniejszego, tak zwanego casualowego. W zestawieniu z bluzą można trochę bardziej poszaleć z kolorami. Tutaj trzeba też wspomnieć o różnego typu nadrukach. Nie muszą być one wyłącznie dla młodzieży. Koszulki z nadrukiem mogą przykuwać uwagę, ale należy sprawdzać zawarte na nich komunikaty. Koszulki mogą współgrać z różnego typu ubraniami, są niezwykle uniwersalne.

Na wygląd koszulki wpływa także jej krój. T-shirt zbyt obcisły nie wygląda dobrze, ale jeszcze gorsze są te o wiele za duże, które sprawiają wrażenie ogólnego zaniedbania. Istotny jest także wzór dekoltu, te w kształcie V optycznie wydłużają sylwetkę. Dobrze dobrany T-shirt może uatrakcyjniać mężczyznę, lecz nie ma co kłamać, to koszule nadają wyjątkowej klasy.

Koszule, nie tylko białe

Koszula dziś, a kiedyś to dwa inne światy. Dziś rynek odzieży męskiej oferuje wiele różnych typów koszul. Z mody nigdy nie wychodzi tradycyjna elegancka koszula. Jest ona stworzona dla męskiej budowy, prawidłowy rozmiar uwypukla atuty każdego mężczyzny. Zapewne dlatego nigdy nie wyjdzie z kanonu. Jest to podstawa, która zawsze robi wrażenie. Urok dobrej jakości białych koszul jest faktem. Jeśli nie przepadasz za nimi, zastanów się nad innym eleganckim wariantem. Elegancja to nie tylko biel, do wyboru są różne kolory. Niezwykle modne są odcienie pastelowe, choć niektórzy są do nich uprzedzeni, a szkoda! Postawić warto także na subtelny wzór, urozmaicający kompozycję.

Z korzystnego kroju koszuli, można czerpać profity każdego zwykłego dnia. Po to powstały koszule w stylu casualowym. Modnym wariantem są te posiadające przyczepiany guzikami miękki kołnierzyk. Do wyboru jest wiele materiałów. Zdecydowanie polecamy jeans, len, bawełnę, a nawet flanelę. Jeśli chodzi o kolory i wzory, wybór zależy od preferencji. Na rynku jest tak wiele rodzajów koszul, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wybór indywidualny

Moda w szczególności męska nie jest prosta, ale jest też obszerna. Warto pamiętać, że ogólnie przyjęte konwencje modowe są dziś dość elastyczne, nie chodzi o to, aby robić coś wbrew siebie. Wygląd w dużej mierze zależy też od naszego poczucia swobody. Musimy czuć się dobrze w danej kompozycji ubraniowej, inaczej nic z tego.