Szlafroki – najlepsze modele dla dzieci

szlafrok dla dzieci

Często po wyjściu z kąpieli używamy szlafroka, chroniąc się przed uczuciem chłodu. Zakładamy go wieczorem, by moc jeszcze nacieszyć się wieczorem w swobodniejszym okryciu. Używamy go rano, by rozgrzać się po wstaniu z łóżka. Okrywamy się nim na szybko, gdy nie mamy czasu się ubrać. Innymi słowy, zawsze znajdziemy powód, by się w niego zaopatrzyć. Gdy jednak przychodzi do szlafroków dla dzieci, natychmiast patrzymy na nie jak na coś bezużytecznego. A to błąd. Naszym dzieciom też się one czasem przydają. Jakie są zalety nowoczesnych szlafroków dla dzieci?

Szlafroki dla dzieci – dlaczego warto je kupować?

Często narzekamy, że nasze dziecko “znowu” się przeziębiło, przy czym mamy tendencję do zwalania winy na zdejmowanie czapki na dworze, bieganie z rozpiętą kurtką czy też wszechobecne w szkole, czy przedszkolu zarazki. Najczęściej nie wpadniemy jednak na to, że przeziębić się można nawet we własnym domu. Dzieci, szczególnie te mniejsze, dopiero wyrabiają swoją odporność, dlatego też muszą być trochę bardziej chronione w określonych sytuacjach. A to oznacza, że założenie ciepłego szlafroka przy porannym wstawaniu, gdy w domu jest jeszcze chłodno, czy też podczas wychodzenia z kąpieli, przydaje im się jeszcze bardziej niż nam. 

Najbardziej przydatne są one oczywiście niemowlętom. Najczęściej po kąpieli są one zawijane w ręcznik i szybko przebierane, lecz ręcznik jest już nieco zawilgocony po kąpieli i może nie ochronić niemowlaka przed zimnem w dostateczny sposób. Dlatego też przydaje się szlafroczek. W przypadku najmniejszych dzieci konieczny jest model z kapturkiem, gdyż najwięcej ciepła ucieka właśnie przez głowę, zwłaszcza gdy jest ona świeżo umyta. 

szlafrok dla dziewczynki

Z jakich materiałów produkowane są szlafroki dla dzieci?

Tak jak dla siebie, dla dziecka również kupujemy dwa szlafroki: na lato i na zimę. Latem sprawdzi się szlafrok bawełniany, przewiewny, w którym skóra będzie mogła swobodnie oddychać. 

Innym wartym uwagi materiałem na letni szlafrok jest wiskoza. Jest ona wyjątkowo przewiewna i przyjazna dla skóry, a co więcej, świetnie absorbuje wilgoć, dzięki czemu nie pocimy się w niej ani nie marzniemy.

Na jakie materiały warto jeszcze zwrócić uwagę? Przy kupowaniu szlafroka na chłodniejsze dni, godne polecenia są materiały miękkie i puszyste, choćby takie jak mikrofibra, która nie tylko łatwo wchłania wilgoć, lecz też i szybko się jej pozbywa, dzięki czemu szybko wysycha po praniu. Co więcej, świetnie przepuszcza powietrze. Dobrym wyborem jest także dzianina, z której uszyty jest szlafrok dziecięcy Lena z kolekcji Italian Fashion, dostępnej na stronie rafjolka.pl.

Czy dopasowanie szlafroków dla dzieci jest trudne?

Tutaj mamy dobrą wiadomość: otóż na ogół rodzice narzekają, że muszą często kupować swoim pociechom nowe ubrania, gdyż te szybko rosną. Ze szlafrokami jest inaczej. Są one produkowane w dosyć uniwersalnych rozmiarach, dzięki czemu mogą posłużyć dziecku nieco dłużej. Co za tym idzie, dopasowanie szlafroka dla dziecka raczej nie będzie trudne – jeśli dobrze znamy wymiary dziecka, nie ma obaw, że kupimy zbyt ciasny lub za duży. Dodatkowym plusem szlafroków dla dzieci jest to, że mogą mieć one wyjątkowo atrakcyjne motywy – z ulubioną postacią z bajek, ze świątecznym motywem, czy też np. z uszkami na kapturzeW poszukiwaniu najlepszych szlafroków dziecięcych warto zajrzeć na stronę sklepu internetowego rafjolka.pl, na której znajdują się liczne modele szlafroków dziecięcych. Największe bestsellery w ostatnim czasie to szlafrok chłopięcy Envie blue/navy, a z kolekcji dla dziewczynek, polecamy szlafrok Kids Delfino – light pink/grey. Te i inne modele znajdziesz na stronie sklepu, w wyjątkowo korzystnych cenach.