Zastosowanie ściągaczy

sklep z tkaninami

Nazwa może brzmieć zwodniczo dla osoby, która nieszczególnie zajmuje się szyciem, amatorsko czy też profesjonalnie lub wykonuje zawód w zupełnie odmiennej branży.

W tym wypadku mowa o rodzaju tkaniny, która stanowi element wykończeniowy, chętnie wykorzystywany w krawiectwie. Kiedy najlepiej się sprawdza oraz jakie rodzaje ściągaczy można użyć?

Ściągacz – element dekoracyjny odzieży

Ściągacz, jak sama nazwa mówi, ma na celu zebranie materiału, który należy obrobić przy otworach bluzki, płaszcza czy bluzy w procesie zszywania brzegów materiału. W zależności od rodzaju odzieży, istnieje kilka odmian tkaniny, którą można zastosować. W przypadku cienkich ubrań można wykorzystać ściągacz gładki, który nie będzie dominował w stroju i zabezpieczy go przed nadmiernym rolowaniem. Jest wykonany z bawełny z lekką domieszką elastanu, aby zachować właściwości rozciągające tkaniny.

ściągacze sklep internetowyMoże stanowić element wykończeniowy kołnierzyka, spodni, krótkich rękawów bluzki czy sukienki. W zależności od pożądanego koloru i wzoru, internetowy sklep Kasmanteria.pl oferuje szeroki wachlarz dostępnych rodzajów ściągaczy. Jeżeli poszukujemy ściągacza do uszycia bluzy sportowej, płaszcza, czyli odzieży wierzchniej, spełniającej dodatkowe funkcje ochronne, lepszym materiałem będzie ściągacz prążkowany. Nadaje się do grubszych tkanin i ma większe właściwości ściągające niż w wersji gładkiej.

W przypadku ściągania rękawów płaszcza, bluzy czy dresowych spodni, materiał będzie mocno przylegał do ciała i zapewni dodatkową izolację przed nadmierną utratą ciepła. Podobnie sprawdzi się przy wykończeniu golfa lub swetra z wysokim kołnierzem, jeżeli ma za zadanie chronić szyję przed wiatrem i zimnem. Ściągacz prążkowany jest szczególnie chętnie stosowany w przypadku szycia dziecięcych kombinezonów, bodziaków, śpiochów z otworami na stopy, również jako element wykończeniowy przy dziecięcej pościeli.

Strój uszyty ze ściągacza

Tradycyjną funkcją ściągacza jest zakrycie brzegów tkanin, obróbka i wykończenie wszelkich otworów w pożądanym stroju. Natomiast jeśli lubi się eksperymentować, dobrym rozwiązaniem będzie uszycie odzieży w całości ze ściągacza. Można uzyskać bardzo dopasowane, ciepłe ubranie, które nie wymaga dodatkowej pracy krawieckiej w postaci wykończenia. W ten sposób może powstać dopasowany golf albo obcisła, długa spódnica. Jeśli chce się podkreślić sylwetkę, uzyskać oryginalny efekt, dobrym pomysłem będzie wykonanie w całości danego kostiumu czy sukienki ze ściągacza.

ściągacz tkaniny onlineW zależności od pożądanego efektu estetycznego, można wykorzystać jednolity materiał albo połączyć kilka różnych kolorów. Dużą zaletą tak wykonanego stroju jest wygoda i komfort przy poruszaniu się, bo cały materiał rozciąga się wraz z ruchem ciała. Ponieważ jest to tkanina dzianinowa, wykonany strój może w wyniku nadmiernej eksploatacji zbyt mocno się rozciągnąć i nie wrócić już do pierwotnego kształtu.

W przypadku powstania dziury, będzie ją trudno naprawić tak by się nie pruła i pozostała na stroju niewidoczna.

Zakupy w pasmanterii online

Kiedy powstanie decyzja o uszyciu konkretnego rodzaju odzieży, najłatwiej zakupić pożądany ściągacz w pasmanterii online. Zaletami jest komfort przeglądania, łatwy dostęp w wyborze wzorów oraz kolorów, porównywanie cen z innymi dostawcami, różne formy dostawy oraz korzystanie z interesujących promocji. W tradycyjnym sklepie wiele z tych opcji pozostaje praktycznie niedostępne. Jeżeli pożądany materiał po sprawdzeniu w domu nie spełnia oczekiwań, w przypadku zawierania umowy na odległość, w ciągu dwóch tygodni od zakupu można towar zwrócić bez podania przyczyny.

W razie wątpliwości przed planowanymi zakupami, należy dokładnie przeczytać regulamin lub skontaktować się z interesującą internetową pasmanterią, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.