Skąd wzięły się spodnie?

kobieta-w-spodniach

Przez stulecia modne spodnie stanowiły element wyłącznie męskiego stroju, ale od drugiej połowy XIX wieku za sprawę emancypantek zagościły w szafach wyzwolonych pań postulujących o równouprawnienie kobiet. Ale tak naprawdę na stałe stały się elementem damskiego wizerunku dopiero po drugiej wojnie światowej. Oczywiście, początkowo przedstawicielki płci pięknej były zakochane wyłącznie w oryginalnych jeansach, z tego względu, że są one wygodne, praktyczne i pasują do wszystkiego. Ale z czasem, doceniły także szykowne spodnie w kantkę, gdyż doskonale sprawdzały się podczas uroczystości rodzinnych, spotkań biznesowych czy wspaniale pasowały do pracy.

Obecnie, na witrynach sklepowych możemy zauważyć ogromny wybór spodni, które są adresowane do obu płci, różniące się od siebie kolorystyką, wzornictwem, długością, tkaniną i fasonem. Dlatego na pewno każdy wśród nich odnajdzie coś dla siebie. Warto podkreślić, że kolejną ich zaletą jest to, iż każdy może prezentować się w nich oszałamiająco, nawet osoby z nadwagą, bowiem z myślą o nich, powstały korygujące spodnie dla puszystych, w których wyglądają optycznie szczuplej nawet o dwa rozmiary.

Jeśli chodzi o najmodniejsze wzory spodni, to od kilku sezonów bardzo aktualne są stylowe sinbadki nawiązujące do kultury Dalkego wschodu i charakteryzujące się obniżonym krokiem. Przede wszystkim sięgają po nie głownie nastolatki, chociaż kobiety dojrzałe także śmiało mogą w nich paradować, pod warunkiem ze posiadają smukłą sylwetkę. Nie mniejszym uznaniem cieszą się kobiece rurki, bajeczne ledżinsy czy też getry, ponieważ są bardzo seksowne i co najważniejsze wygodne.

Oczywiście podczas upalnego lata prym wiodą króciutkie szortyoraz gustowne rybaczki, dzięki którym można znieść wysokie temperatury, ponieważ wykonane są z cienkich tkanin. Nie mniej komfortowe są militarne bojówki z charakterystycznymi kieszeniami oraz spodnie dresowe, które idealnie sprawdzają się podczas wędrówek górskich, pieszych wycieczek i jazdy na rowerze. Natomiast amatorzy zimowych sportów powinni się zaopatrzyć w ciepłe, nieprzemakalne i wytrzymałe spodnie dla narciarzy, dzięki którym będą mogli w pełni oddać się zabawom na śniegu bez ryzyka zmarznięcia.

Z pewnością, spodnie były, są i będą zawsze modne, bowiem są niezastąpione i doskonale sprawdzają się podczas każdej pory roku, pasują do wszystkiego i charakteryzują się bogactwem wzorów, a więc każdy wśród nich może znaleźć idealny fason dla siebie.