Regulowane ramiaczka do biustonosza – w jaki sposób wykonać?

Damska bielizna choć niewidoczna ma niezwykle istotne znaczenie dla każdej kobiety. Powinno się ją wybierać zgodnie z potrzebami, do stroju i figury, gdyż bezwzględnie modeluje ona sylwetkę, co ma ogromne znaczenie dla każdej z pań. Warto wobec tego zadbać, by w garderobie znajdowały się różne modele zarówno biustonoszy jak i majtek, gorsetów, a także pasy do pończoch, pasy wyszczuplające, rajstopy, podkolanówki, skarpetki. Jej zadaniem poza ochroną ubrania przed zabrudzeniem jest zapewnienie ciepła, komfortu i higieny, a także estetycznych wrażeń i podkreślenie kobiecości. Wśród wielu elementów damskiej bielizny kluczową rolę odgrywa biustonosz. 

Jaka jest rola biustonosza?

W kobiecej szafie powinny znaleźć się biustonosze, gdyż żadna z pań nie może się obyć bez tej części damskiej garderoby. Pełni on niezwykle istotną rolę w stylizacji, choć jest niewidoczny spod różnych części kobiecych ubrań. Jego zadaniem jest noszenie biustu, ale również odciążenie kręgosłupa, pomniejszanie lub powiększanie piersi, a także ich modelowanie. Kluczową sprawą w dobrym wypełnianiu tych zadań i komfortowego użytkowania jest właściwy dobór tej części kobiecej garderoby. Odpowiednio podtrzymane przez biustonosz piersi wysmuklają kobietę, podkreślają wcięcie w talii i ułatwiają utrzymanie prostej postawy

Jak dobrać biustonosz?

Wiele kobiet ma problem z wybraniem odpowiedniego biustonosza. Często noszą źle dobrane, które są przyczyną dyskomfortu, a nawet problemów zdrowotnych. Przyczyną takiej sytuacji jest sugerowanie się przez kobiety w trakcie zakupu tego rodzaju damskiej garderoby przede wszystkim obwodem pod biustem i wielkością miseczki. Jest to podstawowy błąd, który popełnia większość pań. Aby właściwie dobrać rozmiar biustonosza, należy wziąć pod uwagę większą ilość parametrów. Podczas mierzenia obwodu pod biustem trzeba wynik obniżyć o kilka centymetrów. Jeśli chodzi o wielkość miseczek, to powinny one obejmować całą pierś. Jeśli wystają po bokach, to oznacza, że biustonosz został niewłaściwie dobrany. Kolejnym krokiem jest określenie długości ramiączek. Ich zadaniem jest unoszeniu biustu do góry w celu jego podtrzymywania. Wiele pań zmaga się z bolącymi śladami na skórze od niewłaściwie ustawionej ich długości. Właściwie dobrany biustonosz o odpowiednich miseczkach i długościach ramiączek zapewnia komfort noszenia i wygodę każdej kobiecie. Niweluje on wszelkie niedoskonałości piersi.  Poza tym sprawia, że każda kobieta czuje się lepiej mając na sobie elegancką i właściwie dobraną bieliznę. Jeśli w czasie noszenia biustonosza użytkowniczka nie czuje żadnego dyskomfortu, a jest on jak druga skóra, to znaczy, że został właściwie dobrany. 

Dlaczego ważna jest odpowiednia długość ramiączek w biustonoszu?

Właściwie dobrany biustonosz to komfort kobiety i wygoda noszenia przez cały dzień. Należy pamiętać, że za długie ramiączka powodują odchylanie się miseczek, co sprawia wrażenie wyboru zbyt dużego ich rozmiaru. Niezwykle ważną czynnością przy zakupie biustonosza jest wyregulowanie ich długości. Odpowiednio napięte będą idealnie podtrzymywać biust. O właściwej długości ramiączek świadczy to, że użytkowniczka może bez problemu włożyć pod nie palce i swobodnie odciągnąć je od swojego ciała. 

Dlaczego warto posiadać w biustonoszu regulowane ramiączka?

Statystyki wskazują, że ponad połowa pań nosi źle dobrany stanik. Lekarze wskazują, że ma to ogromny wpływ na zdrowie płci pięknej, dlatego korzystanie z pomocy fachowców przy zakupie biustonosza jest koniecznością. Dużo kobiet nie potrafi właściwie wyregulować długości ramiączek, a idealnie dobrany stanik nie wpija się w ciało i nie powoduje otarć na ramionach. Źle dobrana ich długość może być powodem poważnego dyskomfortu podczas użytkowania stanika, dlatego podczas jego zakupu panie powinny zwracać uwagę na możliwość regulowania długości ramiączek.

Gdzie można kupić artykuły do szycia biustonosza?

Każda z pań może bez problemu wykonać sama ramiączka z regulowaną długością. Pasmanterie internetowe posiadają w swej ofercie bogaty asortyment akcesoriów do szycia biustonosza. Wystarczy kupić odpowiednią gumę satynową lub koronkową we właściwym kolorze. Pasmanterie internetowe sprzedają ją na metry, dlatego można kupić tyle, ile będzie potrzebne do wykonania czynności. Oprócz gumy należy także zaopatrzyć się w dwa regulatory, dwa kółka, plastikowe zaczepy, a poza tym nożyczki, szpilki i maszynę do szycia. Wysoka jakość dostępnych w pasmanteriach internetowych akcesoriów sprawi, że powstanie stanik najwyższej jakości.