Apaszka na 5 sposobów

apaszka na włosach

Apaszka to taki dodatek, który sprawdza się niezależnie od figury, stylu czy pory roku. Co więcej, w ostatnim czasie jest ulubionym elementem stylizacji ikon mody. Oprócz oczywistego komfortu i ciepła, apaszki mają wiele do zaoferowania, szczególnie jeśli chodzi o budowanie stylizacji. Dzięki różnorodnym wzorom i tkaninom dla każdej stylistki jest idealnym uzupełnieniem naszej garderoby.

Jeżeli myślicie, że apaszki nie są dla Was lub nie są odpowiednie na letnie upały, a raczej sprawiają, że jest w nich duszno, koniecznie sprawdźcie nasze sposoby na zastosowanie tego dodatku w codziennych stylizacjach.

Apaszka jako opaska na głowę

Apaszka zastosowana w formie opaski na głowę to perfekcyjne rozwiązanie. Jeżeli odpowiednio ją dobierzemy, doda świeżości naszej cerze, podkreśli kolor oczu lub idealnie wyeksponuje barwę naszych włosów. Jednoczenie nie będzie zakłócać wzorów i kolorów na naszym ubraniu. Dzięki temu łatwo jest łączyć różne nadruki i wzory, a jednocześnie nie wyglądać „kiczowato”. Jest to też praktyczne rozwiązanie, które przytrzyma nasze włosy i sprawi, że przestaną opadać na twarz. Wykorzystanie apaszki jako opaski na głowę jest niezwykle proste. Najpierw należy złożyć ją na odpowiednią, wybraną przez nas, szerokość. Następie umieszcza się pasek na głowie tak, aby łączył się końcami z tyłu. Końce związuje się w ciasny węzeł i gotowe!

Chustka jako ponczo

W tym przypadku niezbędna będzie apaszka, szalik czy chustka większych rozmiarów. To idealne rozwiązanie dla osób, które dobrze czują się w ubraniach typu oversize. Dzięki temu możemy wzbogacić naszą szafę o naprawdę dużą ilość okryć wierzchnich, które możemy stosować w naszych stylizacjach. Często na takie rozwiązania stawiają osoby, które dużo podróżują. Jak wszyscy wiemy, pakując się, staramy się również oszczędzać miejsce. Apaszka może służyć jako narzuta plażowa lub jako poncho, gdy zrobi się chłodniej. Aby zmienić naszą chustę w wyżej wspomniane poncho, powinniśmy ją całkowicie rozłożyć i owinąć wokół naszych ramion w fantazyjny sposób. Można użyć także broszki, która połączy końce i sprawi, że całość będzie się trzymać, a zarazem wyglądać efektownie i kobieco.apaszka jako ozdoba torebki

Zmień apaszkę w pas

Pasek ze wzorzystej apaszki to idealny sposób, aby zmienić prostą parę spodni, kombinezon czy sukienkę, w wyjątkową stylizację zgodną z najnowszymi trendami. Aby zrobić ten stylowy pasek, zwiń apaszkę wzdłuż, owiń ją wokół talii i zawiąż węzeł – gotowe!

Ozdoba każdej torebki

Dlaczego nie połączyć naszej ulubionej apaszki z naszą torebką? Zawiąż kokardę na uchwycie torebki, lub zawiązki wokół rączki. Gotowe! Nada to zwiewny charakter stylizacji i idealnie sprawdzi się zwłaszcza latem. Jeżeli w naszej ukochanej torebce zużyła się rączka i wygląda brzydko, to również odpowiedzią będzie apaszka. Wystarczy dokupić taką, która będzie idealnie pasować i owinąć nią brzydką, zużytą rączkę. Właśnie zyskaliśmy nową, modną torebkę. Możemy dobierać chusty i apaszki damskie do torebki łącząc podobne kolorystyki lub na zasadzie kontrastu zależnie od preferencji.

Chusta jako spódnica

Zawiąż rogi swojej chustki w talii i ciesz się piękną spódnicą. Bardzo często właśnie w takich stylizacjach widzimy dziewczyny w nadmorskich kurortach. Jest to szybkie i wygodne rozwiązanie, które częściowo zakryje plażowe stylizacje. Możemy też złożyć kwadratową apaszkę w trójkąt i jego rogi zawiązać na biodrze, a dłuższy koniec ulokować na nodze.